Опубліковано в:

Новини компанії

Експортно-кредитне агентство на першому етапі після свого запуску буде займатися тільки страхуванням експортерів, тобто, страхувати і перестраховувати їх ризики, повідомила виданню LB.ua заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська.

Завдання на сьогодні - завершення розробки плану імплементації закону про фінансову підтримку експортера, який передбачає можливість уряду визначитися з моделлю ЕКА. Так, вже є розуміння про розмір статутного капіталу. Держава, наприклад, матиме 51% або 60% агентства, решту можуть фінансувати міжнародні фінансові інституції.

Важливо правильно розробити послуги, які надаватиме агентство (їх не може бути 10-20 видів, так як ресурси обмежені), фінансову модель, юридичну, корпоративну структури.

Народні депутати визначили терміном запуску агентства 1 липня 2017 року. У той же час до презентації плану Н.Мікольская відмовилася озвучувати певні дати.

Коштів на створення агентства в бюджеті немає, тому допустила ймовірність вносити зміни до держбюджету. Разом з тим, зазначила заступник міністра, держава знаходиться в рамках економії бюджетних коштів, тому впровадження "державного механізму роздачі грошей" неможливо.

Н.Мікольская висловила надію на подальшу співпрацю в розробці плану з німецьким держбанком з розвитку KfW. Крім того, над розробкою покрокової інструкції працювала і німецька PwC.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко 28 грудня 2016 року підписав закон "Про забезпечення масштабної експортної експансії українських виробників шляхом страхування, гарантування і здешевлення кредитування експорту" (проект №2142а), що передбачає створення в Україні Експортно-кредитного агентства.

Відповідно до закону, в сферу діяльності ЕКА входить підтримка експорту робіт, послуг українського походження, а також ряду товарних груп переробної промисловості.

Проти створення агенції заперечував НБУ, вказуючи на відсутність позитивного досвіду роботи таких інститутів в сусідніх країнах і на наявність в країні спеціалізованого Укрексімбанку. | Інтерфакс-Україна

04210, Україна, м Київ
пр. Героїв Сталінграда 4, корпус 6а

тел/факс 495-54-65 (66,67)

E-mail: referent@ufi.kiev.ua