+38 (044) 495-54-65 (66, 67)

Увага! У зв'язку з технічними роботами можуть спостерігатися перебої в роботі телефонів. Приносимо вибачення за доставлені незручності

Актуальні новини нашої страхової компанії - "УКРФІНСТРАХ"

pic05656

Положення про порядок формування та використання додаткового гарантійного внеску до Фонду захисту потерпілих МТСБУ було затверджено Президією без узгодження з Координаційною радою Бюро, що не відповідає українському законодавству.

Таке рішення ухвалила Нацкомфінпослуг, що виконує функції Координаційної ради МТСБУ, на своєму засіданні 23 грудня.

– «Згідно Закону України« Про ОСАЦВ »рішення, які приймаються Президією по Фондам Бюро, повинні узгоджуватися з Коордрадою», заявив Член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб. – «Дане положення про порядок формування додаткових внесків, а саме ДВ1 і ДВ2, з Коордрадою не були узгоджені, що є порушенням ст. 43 Закону «Про ОСАЦВ». Тому ми даємо МТСБУ термін 15 робочих днів, щоб виправити це невідповідність і усунути порушення законодавства ».

– «Ми не говоримо, що це може призвести або призвело до негативних наслідків на страховому ринку. Ми, як Регулятор, стежимо за дотриманням страхового законодавства », заявив Денис Ястреб.

– «Визначати або стверджувати коригувальні та базові коефіцієнти тарифу ОСАГО – це прерогатива Нацкомфінслуг, а не Президії», – заявила Член Комісії Ольга Максимчук. Коефіцієнт ДВ2 (в додатковому гарантійний внесок) безпосередньо регулює вартість ОСАГО, що в кінцевому підсумку за останній рік відбилося на підвищенні вартості поліса для українських автовласників.

Що стосується «заходів впливу» на страховиків та МТСБУ, в Нацкомфінслуг заявили, що це не входить у функції Коордради, роль якого виконує Регулятор. – «На сьогодні ми маємо несоотвествие нормативного акта МТСБУ законом, яке в найкоротші терміни необхідно усунути», – заявив Глава Нацкомфінслуг Ігор Пашко.

– «Якщо у страховиків або МТСБУ є необхідність у зміні коригуючих коефіцієнтів по ОСАГО, то Бюро необхідно подати Регуялтору свої пропозиції, а Комісія їх розгляне і, в разі обґрунтованої необхідності, затвердить», – заявила Ольга Максимчук.

Нагадаємо, що Президія МТСБУ затвердив новий порядок формування та використання додаткового гарантійного внеску до Фонду захисту потерпілих ще в серпні 2014 року з метою свідомості дієвого механізму щодо зв’язування грошей, який дозволив би забезпечити поточні виплати страховиками та обмежити розмір комісійних винагород агентам і посередникам.

У 1 півріччі 2015 38 страховикам-членам МТСБУ було нараховано зобов’язання перед МТСБУ щодо сплати додаткових гарантійних внесків в ФЗП в сумі понад 44 млн. Грн., Що становить 39,3% від надходжень до ФЗП за звітний період, йдеться у Звіті про використання фондів МТСБУ.

Принцип зв’язування засобів чітко прив’язаний до якості врегулювання і рівнем виплат. Страховики поділені на декілька груп за якістю врегулювання. При цьому для компаній, у яких врегулювання краще, було передбачено зменшене відрахування, у когось гірше – збільшене від базового рівня врегулювання.

По суті, це є реалізацією механізму раннього реагування. Додатковий гарантійний внесок нараховується страховикам-членам МТСБУ у випадку, якщо показник рівня виплат такого страховика нижче нормативного, розрахованого з урахуванням показника якості врегулювання

Щокварталу всі показники перераховуються і кожен місяць коригуються.

У разі якщо за підсумками кварталу страхової компанії необхідно пов’язувати менше коштів, МТСБУ протягом 5-ти днів зобов’язана повернути ці гроші страховику на його рахунок. Якщо сума відрахувань до додаткового фонду становить 500 тис. Грн. і більше, компанія може подавати заявку на самостійне розміщення коштів. Засоби до 500 тис. Грн. розміщує МТСБУ в рамках прийнятої інвестиційної політики.

Проаналізувавши статистику страховиків у 2015 році, МТСБУ знизило вимоги до страховиків по додатковому гарантійному внеску до Фонду захисту потерпілих.

МТСБУ прийшло до висновку, що коефіцієнт, який застосовуватися для розрахунку додаткового гарантійний внесок (ДВ1) потрібно знизити з 0,4 до 0,35 (тобто рівень виплат з 40% до 35%). | Форіншурер

 

04210, Україна, м Київ
пр. Героїв Сталінграда 4, корпус 6а (прокласти маршрут)

тел/факс 495-54-65 (66,67)

E-mail: referent@ufi.kiev.ua

Наші партнери

logo_usiUSI Автострахування
Copyright © 2019 Страхова компанія «УКРФІНСТРАХ».
Всі права захищені. Копіювання будь-яких матеріалів можливе тільки з письмової згоди автора.