+38 (044) 495-54-65 (66, 67)

Увага! У зв'язку з технічними роботами можуть спостерігатися перебої в роботі телефонів. Приносимо вибачення за доставлені незручності

Актуальні новини нашої страхової компанії - "УКРФІНСТРАХ"

pic05738

Нацкомфінпослуг в 2016 року не буде ліквідована, хоча за планами повинна була припинити існування ще 1 січня 2016 року.

До кінця року парламент не прийме президентський законопроект, що стосується передачі функцій комісії Нацбанку, заявив виданню Капітал народний депутат Максим Поляков ( «Народний Фронт»).

Йдеться про проект закону №2413а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій з державного регулювання ринків фінансових послуг», зареєстрованому в парламенті 20 липня 2015 року, який передбачав, що Нацкомфінпослуг буде працювати тільки до 1 січня 2016 року. Після цього її функції розділять між собою Нацбанк і Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку.

Зокрема, НКЦБФР повинен був взяти шефство над недержавними пенсійними фондами, емітентами іпотечних сертифікатів та довірчими товариствами. Решта учасників небанківського фінансового ринку (страховики, фінансові, лізингові та факторингові компанії, кредитні спілки, ломбарди) перейдуть під контроль НБУ.

2016 й рік Нацкомфінслуг початку в колишньому статусі, а розмови про її ліквідацію, які активно велися останні роки, вщухли.

Перехід функцій нагляду за небанківськими установами від комісії в Національний банк України можливий тільки після прийняття парламентом відповідних законопроектів. Національний банк сподівається на якнайшвидше прийняття цих документів Верховною Радою, відповіли в прес-службі НБУ.

Але багато хто сумнівається в тому, що ці надії збудуться. Навряд чи хтось із депутатів підтримає цей законопроект, вважають експерти. Тому що не можна механічний передати повноваження комісії НБУ – потрібні реформи регулятора. Не можна, щоб Нацбанк сконцентрував в собі всі функції відразу: і методологічну, і контрольну, і емісійну.

Максим Поляков сумнівається, що у НБУ достатньо знань про небанківському ринку, через що після переходу функцій комісії до Нацбанку, може постраждати багато страховиків. Крім того, не всі депутати підтримають цей закон.

У нинішніх умовах розвалу парламентської коаліції «Народний фронт» навряд чи захоче голосувати за проект, ініційований Президентом, вважають страховики.

Поки політики з’ясовують між собою стосунки в НБУ і Нацкомфінпослуг готуються до злиття. Зараз Національний банк розширює свої знання про те, як працює ринок небанківських фінансових установ, повідомили в прес-службі НБУ. За словами члена Нацкомфінпослуг Олександра Зальотова, всі департаменти комісії вже провели в НБУ свої презентації. «Ми співпрацюємо з Нацбанком відразу по декількох напрямках, включаючи обмін досвідом і роботу над створенням консолідованого нагляду».

Але як би не складалися відносини чиновників Нацкомфінпослуг і НБУ, невизначеність майбутнього комісії не може не відбиватися на її діяльності.

Нагадаємо, що Національна рада реформ України на засіданні 13 травня 2015 року доручив Нацкомфінпослуг і Національному банку України (НБУ) підготувати проекти законів по консолідації функцій з регулювання і нагляду за ринками фінансових послуг і направити їх на розгляд Верховної Ради.

Регулятори фінансового ринку України – Нацкомфінпослуг, НБУ і Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку розробили законопроект про консолідацію функції з регулювання і нагляду за ринком фінансових послуг, повідомив голова Нацкомфінпослуг Ігор Пашко.

«У законопроекті закладена ідеологія, що Нацкомфінпослуг повністю розформовується і створюється система регулювання двома регуляторами», – сказав він на засіданні профільного фінансового комітету Верховної Ради в середу.

За його словами, на таку передачу законопроектом відводиться 6 місяців з моменту прийняття, тому орієнтовно це може відбутися в першому-другий кварталах 2016 року.

Ігор Пашко уточнив, що все, що стосується недержавних пенсійних фондів (НПФ), фондів спільного інвестування, фондів фінансування будівництва, Аграрної біржі, планується передати НКЦПФР. «Тому що склалася така ситуація, що два регулятора одночасно керують цим ринком. Підопічні намагаються перескочити від одного регулятора до іншого », – пояснив він.

За словами глави Нацкомфінпослуг, що залишилися страховий ринок, кредитні спілки, фінансові установи, лізингові та факторингові компанії, компанії, що займаються перекладами, і ломбарди планується передати на регулювання в Нацбанк. | Форіншурер

 

 

04210, Україна, м Київ
пр. Героїв Сталінграда 4, корпус 6а (прокласти маршрут)

тел/факс 495-54-65 (66,67)

E-mail: referent@ufi.kiev.ua

Наші партнери

logo_usiUSI Автострахування
Copyright © 2019 Страхова компанія «УКРФІНСТРАХ».
Всі права захищені. Копіювання будь-яких матеріалів можливе тільки з письмової згоди автора.