+38 (044) 495-54-65 (66, 67)

Увага! У зв'язку з технічними роботами можуть спостерігатися перебої в роботі телефонів. Приносимо вибачення за доставлені незручності

Актуальні новини нашої страхової компанії - "УКРФІНСТРАХ"

 

pic052541

Президія МТСБУ затвердив пропозиції страховиків до Закону України «Про внесення змін до Закону України« Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

Пропозиції будуть спрямовані до Комітету Верховної Ради з питань фінансової і банківської діяльності з проханням про реалізацію права законодавчої ініціативи народними депутатами.

Закон набув чинності 1 січня 2005 року. За період його дії стало очевидно, що чинна система впровадження цього виду страхування потребує вдосконалення.

З метою підвищення стійкості системи ОСАГО до впливу кризових явищ та рівня захисту потерпілих у ДТП Президією було запропоновано низку законодавчих змін.

По-перше – посилення гарантійних функцій МТСБУ за зобов’язаннями неплатоспроможних страховиків.

Зокрема, пропонується переглянути підстави проведення МТСБУ регламентних виплат за страховиків, які повинні проводитися у випадках:

1) анулювання (або відкликання) ліцензії на здійснення ОСАЦВ у страховика, який порушує вимоги щодо строку здійснення страхового відшкодування;
2) провадження у справі про банкрутство страховика;
3) ліквідації страховика.

По-друге, до запропонованого законопроекту передбачаються зміни щодо валюти гарантійних внесків в централізовані фонди МТСБУ та визначення їх у гривні. Оскільки в умовах істотного знецінення гривні встановлення розміру базового гарантійного внеску до фондів в прив’язці до іноземної валюти істотно ускладнює його формування, тому пропонується визначити мінімальний розмір базового гарантійного внеску до Фонду захисту потерпілих у розмірі 5 млн. Грн., А мінімальний розмір базового гарантійного внеску в Фонд страхових гарантій – у розмірі 10 млн. грн.

Це зробить передбачуваними умови ведення страхового бізнесу в Україні та істотно поліпшить інвестиційну привабливість національного страхового ринку.

Також, законопроектом пропонується ввести систему «прямого врегулювання збитків», при якій страховик врегулює збиток, нанесений своєму клієнтові іншим автовласником, а потім отримає компенсацію від страховика винуватця ДТП.

За допомогою системи «прямого врегулювання» можна ефективно протидіяти недобросовісної конкуренції, значно спростити і, як мінімум, в 2 рази скоротити термін врегулювання страхових випадків, вважають в Бюро.

Страхові компанії будуть зацікавлені інвестувати в сервіс, від чого виграє рядовий автовласник, який застрахував свою цивільно-правову відповідальність у страховика, який належно виконує свої зобов’язання.

Не менш важливим впровадженням у законі є електронний страховий поліс. Така форма договору повністю усуває проблеми виготовлення, зберігання, обліку та інвентаризації бланків полісів, унеможливлює використання полісів компаній, діяльність яких припинена. Але головне – наближає страхування до споживача, так як страхувальник отримує можливість, не виходячи з дому, без посередників, через інтернет, від початку до кінця укласти договір страхування.

Законопроектом передбачено перехідний етап, який дозволить протягом року після початку дії Закону забезпечити можливість укладення договору ОСАЦВ як в електронній, так і в паперовій формі. Це дасть час для адаптації і пристосування до електронної форми договору як споживачів страхових послуг, так і інших учасників ринку.

Впровадження електронного поліса дозволить негайно припиняти діяльність страховиків, позбавлених права на укладення договорів ОСАГО, забезпечить можливість технологічного контролю за наявністю і силою страхового забезпечення транспортного засобу, що рухається дорогами України та сприятиме підвищенню якості страхових послуг до європейського рівня.

Також зміни передбачають упорядкування норм щодо органів управління і контролю МТСБУ.

Зокрема, до складу органів управління МТСБУ пропонується віднести: Загальні збори членів, Загальні збори повних членів, Президія і Дирекцію. Їх структура, функції, компетенція, порядок формування та роботи будуть визначатися Статутом МТСБУ.

Нагляд за дотриманням страховиками та МТСБУ положень про централізовані страхові резервні фонди здійснюватися Нацкомфінпослуг, що відповідає практиці більшості європейських країн.

Прийняття законопроекту безсумнівно буде сприяти розвитку ринку ОСАЦВ в напрямку європейських стандартів і поверне довіру громадян до цього виду страхування, впевнені члени Президії МТСБУ. Всі учасники страхового ринку очікують підтримки цього законопроекту з боку народних депутатів України.

 

04210, Україна, м Київ
пр. Героїв Сталінграда 4, корпус 6а (прокласти маршрут)

тел/факс 495-54-65 (66,67)

E-mail: referent@ufi.kiev.ua

Наші партнери

logo_usiUSI Автострахування
Copyright © 2019 Страхова компанія «УКРФІНСТРАХ».
Всі права захищені. Копіювання будь-яких матеріалів можливе тільки з письмової згоди автора.