+38 (044) 495-54-65 (66, 67)

Увага! У зв'язку з технічними роботами можуть спостерігатися перебої в роботі телефонів. Приносимо вибачення за доставлені незручності

Страховики назвали найбільші збитки і виплати в світі зі страхування відповідальності директорів (D & O)

Страховщики назвали крупнейшие убытки

У світі спостерігається тенденція до збільшення сум збитків за полісами страхування відповідальності посадових осіб (D & O). Це пов'язано і із збільшеною складністю самого збитку і сумами збитків. В результаті більш дорогі, більш численні і все більш складні вимоги розбираються в суді.

Згідно даних Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS), зростаючі страхові виплати за збитками D & O пов'язані в тому числі з збільшеними витратами на правовий супровід і захист, які можуть становити 25-35% від страхової суми (ліміту).

У світлі останніх законодавчих змін та кейсів, що зустрічаються в ЗМІ, абсолютно очевидно, що регулюючі органи активно прагнуть залучати конкретних осіб до відповідальності, приймаючи за аксіому ідею, що хороше корпоративне поведінку краще досягається шляхом зосередження уваги на тих, хто стоїть на чолі, змушуючи таких людей краще відчути особисту відповідальність.

Згідно статистики AGCS, первинної причиною збитків по страхуванню відповідальності директорів є недотримання законів і регулятивних вимог.

Основні причини збитків по страхуванню відповідальності директорів (D & O)

Страховщики назвали основные риски

 Одним з помилок є низька активність громадян в питаннях звернення до судів і пред'явлення претензій.

Можна поглянути на приклад Гонг-Конга, Таїланду або Сінгапуру, де акціонери компаній традиційно проявляли меншу активність в частині судових питань, ніж на інших ринках - але це змінюється. І зараз сутяжництво набирає більших обертів і скоро наблизяться до рівня США і Європи, кажуть експерти AGCS.

Австралія 20 років тому була схожа на Азію сьогодні. Це був ринок клієнта (низькі тарифи, лояльні умови) з невеликою кількістю збитків. Потім настав момент, коли трапилася хвиля серйозних збитків у зв'язку з фінансовою кризою. Зараз, ймовірно, Австралія вже знаходиться на рівні США.

Тим більше не варто забувати про те, що в умовах глобальної економіки багато компаній виходять за рамки правових меж своєї країни, і виникнення позовів від постраждалих в інших юрисдикціях вже не новина.

Страхування відповідальності директорів і посадових осіб (D & O - Directors & Officers) має свої витоки в далеких 1930-х, коли Lloyd's випустили перше покриття, що захищає індивідуальні активи посадової особи у відповідь на прийняття двох законів про цінні папери в США the US Securities Act (1933 & одна тисяча дев'ятсот тридцять чотири ) and the Investment Company Act (1940).

Однак таке покриття не мало широкого поширення за межами США протягом цілих 30 років, поки не почався бум злиттів і поглинань.

Зараз страхування D & O є невід'ємним атрибутом трудового контракту посадової особи в будь-якій західній компанії. Росія поки відстає від західного світу за рівнем проникнення даного страхового покриття, і, як показує практика, даремно.

Упродовж грудня 2016 та січня 2017 року як експеримент, експерти страхової компанії AIG збирали кейси з відкритих джерел, потенційно покриваються найбільш поширеними полісами страхування відповідальності D & O.

Найбільші виплати в світі зі страхування D & O

Компа­ния Год уре­гули­рова­ния, % Разме­р убытка­, $ млрд.
1 Enron 2003-2010 7.2
2 WorldCom 2004-2005 6.2
3 Cendant 2000 3.69
4 Tyco International 2007 3.2
5 AOL/Time Warner 2006 2.65
6 Bank of America 2013 2.43
7 Nortel Networks (I) 2006 1.14
8 Royal Ahoid 2006 1.1
9 Nortel Networks (II) 2006 1.07
10 McKesson HBOC 2006-2008 1.04

Взяти, наприклад, арешт фінансового директора заводу En + в Чорногорії в 2013 році, судові розгляди проти Уралкалія і Brunswick Rail або свіжий позов проти глави Ощадбанку, нещодавно поданий до суду американської юрисдикції з боку PPF Management.

Тут особливого значення набуває централізована координація покриття з урахуванням практик локальних ринків, їх юридичних і поведінкових особливостей.

Як працює страхування директорів і посадових осіб (D & O)?

Как работает страхование директоров и должностных лиц D&O


  | Фориншурер по материалам Исследования Mains Insurance Brokers & Consultants

Наші партнери

logo_usiUSI Автострахування
Copyright © 2019 Страхова компанія «УКРФІНСТРАХ».
Всі права захищені. Копіювання будь-яких матеріалів можливе тільки з письмової згоди автора.