+38 (044) 495-54-65 (66, 67)

Увага! У зв'язку з технічними роботами можуть спостерігатися перебої в роботі телефонів. Приносимо вибачення за доставлені незручності

5 основних ризиків топ-менеджерів в 2016 році. Дослідження страховиків

5 основных рисков топ-менеджеров крупных предприятий в 2016 году

Mains Insurance Brokers & Consultants за участю експертів страхових компаній AIG і Allianz опублікував перше щорічне дослідження ризиків, з якими найчастіше стикаються директори великих підприємств. Участь в дослідженні взяли топ-менеджери 50 підприємств.

На думку опитаних керівників, на сьогоднішній день кримінальні справи і перевірки правоохоронних органів залишаються основною формою тиску на директорів компаній. Експерти також очікують, що в найближчій перспективі випадки вимог до керівників про відшкодування істотних збитків, які стали наслідком недбалості і нездатності захистити дані, тільки почастішають.

Угоди злиття і поглинання (M & A) були відзначені респондентами в якості однієї з основних причин пред'явлення вимог в області D & O. Також в лідерах рейтингу ризиків опитані керівники відзначили позови, пов'язані з розкриттям недостовірної інформації.

Тільки за грудень-січень 2017 року було виявлено 64 випадки претензій до директорів і топ-менеджерам компаній з різних галузей. Це металургія, торгівля, фінансові послуги, сільське господарство. Всі ці випадки неминуче тягнуть за собою судові розгляди і можливі адміністративні або кримінальні наслідки.

Опитані керівники відзначили зростаючу значимість ризиків, пов'язаних з діями Регулятора, спрямованими на посилення ступеня прозорості бізнесу.

5 основних ризиків топ-менеджерів великих підприємств в 2016 році

Страховщики назвали основные риски

 Сьогодні відомо понад 500 випадків виставлення претензій в сторону справжніх або колишніх керівників банків. Велика частина цих претензій проходить у кримінальній діловодства, і вже винесено 50 обвинувальних рішень, кажуть автори дослідження. Не дивно, що більше половини топ-менеджерів компаній, які взяли участь в опитуванні, зазначили розслідування регулятора або правоохоронних органів як перший за значимістю ризик.

Серед актуальних опитані респонденти також назвали ризики, пов'язані з кібер-атаками і втратами даних. У зв'язку з посилюються законодавством як в світі, особливо США та ЄС, так і в Росії та інших країнах пострадянського простору, відповідальність за такого роду порушення буде все більше йти в розряд персональної для директорів.

Однак, незважаючи на зростаючу увагу до ризиків, пов'язаних з персональною відповідальністю директора, багато топ-менеджери як і раніше приділяють їм недостатньо уваги. Підтвердженням тому стало нещодавно опубліковане дослідження PwC про ризики, які хвилюють топ-менеджерів. Зокрема, він продемонстрував, що 82% директорів набагато більше хвилюють питання волатильності національної валюти або геополітичних змін, ніж питання особистої відповідальності і захисту своїх інтересів. 

Поточна економічна кон'юнктура, а також дії регулятора, спрямовані на підвищення прозорості ринку, представляють широку область для вимог проти директорів, кажуть страховики. Причому це в рівній мірі стосується як великих, так і малих компаній, про що свідчать результати дослідження.

При цьому, кількість претензій проти директорів приватних компаній перевищує аналогічний показник для публічних. У сучасних реаліях директора все частіше відповідають за вирішення власним гаманцем, і це, безумовно, привід задуматися про захист власних інтересів, вважають страховики. Фориншурер

Наші партнери

logo_usiUSI Автострахування
Copyright © 2019 Страхова компанія «УКРФІНСТРАХ».
Всі права захищені. Копіювання будь-яких матеріалів можливе тільки з письмової згоди автора.