+38 (044) 495-54-65 (66, 67)

Увага! У зв'язку з технічними роботами можуть спостерігатися перебої в роботі телефонів. Приносимо вибачення за доставлені незручності

Ринок страхування від кібер-загроз в найближчі 10 років може стати одним з найбільш перспективних

Рынок страхования от кибер-угроз

Ринок страхування від кібер-загроз може стати одним з найперспективніших в найближчі 10 років. Зростання світового ринку кібер-страхування становить від 25 до 50%, говориться в звіті страхової групи Allianz.

Доходи ринку кібер-страхування в 2014 році склали $ 2,5 млрд., А до 2020 року повинні потроїтися до $ 7,5 млрд., Повідомляє видання Anti-Malware з посиланням на PwC. При цьому 90% доходів надійшли від американських компаній: зломи корпоративних і урядових ресурсів зробили цей вид страхування найбільш швидкозростаючим страховим продуктом в Америці.

Однак на даний момент вітчизняні страхові компанії поки не виробили власний підхід до оцінки кібер-ризиків, що стримує зростання популярності цієї послуги. "ІТ-компанії заявляють про інтерес до продукту, але підхід до оцінки ризиків у страховиків не сформований і правила гри не ясні", говорить Володимир Княжицький, глава компанії «Фаст Лейн» в Росії та СНД.

У страхових компаній поки немає розуміння технічної специфіки страхування інформаційних ризиків, говорять експерти. Для проведення даного технічного аудиту інформаційної безпеки в компанії, треба зробити дуже серйозне дослідження, яке страховик просто не в змозі провести.

Якщо страхова компанія залучає сторонню організацію для андеррайтингу, то, за великим рахунком, перевірити рівень якості оцінки теж не завжди представляється можливим.

На даний момент страхові компанії в країнах, що розвиваються, готуючи пропозицію для клієнта, оцінюють ризики компанії за допомогою непрямих ознак і характеристик. Фахівці вивчають, як в компанії вирішуються питання з управління ризиками в цілому; яка філософія управління в організації; як зберігаються дані; проводить компанія тестування систем інформаційної безпеки і аудити; які існують в компанії звітності та профілактичні дії, а так само оцінюють розмір штату в ІТ.

Цей підхід має право на життя і дає прийнятний результат, впевнений Володимир Княжицький. Але очевидно, що найближчим часом почнуть формуватися більш детальні методики, які все-таки будуть відповідати на пряме запитання щодо оцінки ризиків кібер-страхування. В ідеалі договір страхування повинен містити в собі додатки, які прописують зобов'язання страхувальника щодо проведення ряду робіт на регулярній основі.

Крім цього, якщо вітчизняні страховики від кібер-загроз підуть по західному шляху, то в договорах можуть з'явитися і додаткові послуги: відшкодування витрат на розслідування кібер-злочини, відновлення робіт ІТ-системи, забезпечення захисту замовника в суді та інше. Ті компанії, які зможуть запропонувати таке актуальне і зрозумілий продукт, займуть, на думку експертів, солідну частку на ринку. Фориншурер

Наші партнери

logo_usiUSI Автострахування
Copyright © 2019 Страхова компанія «УКРФІНСТРАХ».
Всі права захищені. Копіювання будь-яких матеріалів можливе тільки з письмової згоди автора.