Опубліковано в:

Новини страхового ринку України від компанії УКРФІНСТРАХ

и.о. министра здравоохранения Ульяна Супрун

Міністерство охорони здоров'я України має намір до літа 2017 роки запустити національну службу (агентство) здоров'я, яка буде займатися державним страхуванням і розподілом фінансів.

Як заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в інтерв'ю ВВС, в системі державного страхування України не буде полісів. Медичне страхування автоматично отримає будь-яка людина, що живе в Україні. Безпосередньо платити за медичну страховку громадяни також не будуть.

Надходження в цю систему будуть відбуватися як і зараз: податки йдуть в бюджет, з бюджету виділяють субвенцію в національне агентство страхування, де будуть розподіляти гроші, зазначила Уляна Супрун.

Ця система буде працювати не за принципом Obamacare, в якій застраховані повинні мати поліси. В Україні МОЗ запроваджуватиме щось більш схоже на британську систему (NHS), коли кожен громадянин Великобританії має державне медичне страхування. Вони не повинні нікуди записуватися, мати страховий поліс, вона просто працює автоматично з кожним візитом до лікаря або викликом швидкої.

В Україні зараз немає реєстру пацієнтів, навіть реєстру громадян, каже Уляна Супрун, так як вже давно не проводили перепису, і реєстру лікарів. Тому ми повинні впорядкувати їх, щоб розуміти, скільки у нас потенційних пацієнтів, і зробити кожного з них частиною системи медичного страхування - без додаткової оплати або будь обстежень.

Нова система медицини в Україні передбачає сімейних лікарів. Люди повинні будуть знайти собі доктора і підписати з ними договір.

Оплата праці лікарів буде здійснюватися агентством і залежати від кількості клієнтів і викликів. Лікарям не обов'язково бути закріпленими за якимось медичним закладом. Вони можуть заснувати з колегами приватні клініки або працювати як фізична особа-підприємець.

- "Ми змінюємо систему фінансування охорони здоров'я, щоб лікарі отримували за кожного пацієнта гроші безпосередньо. Якщо у них буде по 2 тис. Пацієнтів, вони будуть заробляти набагато більше, ніж зараз. Як і повинні. Тобто, хто більше працює, той більше заробляє ", - додала глава МОЗ.

Лікарів, з якими не підпишуть договір пацієнти, внесуть до єдиного реєстру та вони чекатимуть своїх клієнтів в лікарнях.

Сімейні лікарі, за словами Супрун, стануть особливістю майбутньої української медицини завдяки тому, що будуть першою інстанцією пацієнтів. Люди насамперед звертатимуться до свого лікаря, а він вже випише направлення на госпіталізацію або до спеціалізованого лікаря. Фориншурер