МОЗ створить в Україні національне агентство здоров'я, яке займеться страхуванням і розподілом фінансів

и.о. министра здравоохранения Ульяна Супрун

Міністерство охорони здоров'я України має намір до літа 2017 роки запустити національну службу (агентство) здоров'я, яка буде займатися державним страхуванням і розподілом фінансів.

Як заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун в інтерв'ю ВВС, в системі державного страхування України не буде полісів. Медичне страхування автоматично отримає будь-яка людина, що живе в Україні. Безпосередньо платити за медичну страховку громадяни також не будуть.

Надходження в цю систему будуть відбуватися як і зараз: податки йдуть в бюджет, з бюджету виділяють субвенцію в національне агентство страхування, де будуть розподіляти гроші, зазначила Уляна Супрун.

Ця система буде працювати не за принципом Obamacare, в якій застраховані повинні мати поліси. В Україні МОЗ запроваджуватиме щось більш схоже на британську систему (NHS), коли кожен громадянин Великобританії має державне медичне страхування. Вони не повинні нікуди записуватися, мати страховий поліс, вона просто працює автоматично з кожним візитом до лікаря або викликом швидкої.

В Україні зараз немає реєстру пацієнтів, навіть реєстру громадян, каже Уляна Супрун, так як вже давно не проводили перепису, і реєстру лікарів. Тому ми повинні впорядкувати їх, щоб розуміти, скільки у нас потенційних пацієнтів, і зробити кожного з них частиною системи медичного страхування - без додаткової оплати або будь обстежень.

Нова система медицини в Україні передбачає сімейних лікарів. Люди повинні будуть знайти собі доктора і підписати з ними договір.

Оплата праці лікарів буде здійснюватися агентством і залежати від кількості клієнтів і викликів. Лікарям не обов'язково бути закріпленими за якимось медичним закладом. Вони можуть заснувати з колегами приватні клініки або працювати як фізична особа-підприємець.

- "Ми змінюємо систему фінансування охорони здоров'я, щоб лікарі отримували за кожного пацієнта гроші безпосередньо. Якщо у них буде по 2 тис. Пацієнтів, вони будуть заробляти набагато більше, ніж зараз. Як і повинні. Тобто, хто більше працює, той більше заробляє ", - додала глава МОЗ.

Лікарів, з якими не підпишуть договір пацієнти, внесуть до єдиного реєстру та вони чекатимуть своїх клієнтів в лікарнях.

Сімейні лікарі, за словами Супрун, стануть особливістю майбутньої української медицини завдяки тому, що будуть першою інстанцією пацієнтів. Люди насамперед звертатимуться до свого лікаря, а він вже випише направлення на госпіталізацію або до спеціалізованого лікаря. Фориншурер

Наші партнери

logo_usiUSI Автострахування
Copyright © 2019 Страхова компанія «УКРФІНСТРАХ».
Всі права захищені. Копіювання будь-яких матеріалів можливе тільки з письмової згоди автора.