+38 (044) 495-54-65 (66, 67)

Увага! У зв'язку з технічними роботами можуть спостерігатися перебої в роботі телефонів. Приносимо вибачення за доставлені незручності

В Україні замість податкової міліції хочуть створити фінансову поліцію, скоротивши штат податківців в 6 разів

Про плани створити фінансову поліцію і ліквідувати податкову міліцію заявляло ще другий уряд Арсенія Яценюка. Наталія Яресько, яка тоді була міністром фінансів, представила проект податкової реформи, яка так і не була схвалена парламентом.

Зараз це питання стало особливо гостро, пише РБК-Україна. Адже через технічну помилку парламент під час прийняття змін до Податкового кодексу та закону про державний бюджет на 2017 рік не розібрався в нюансах ліквідації податкової міліції. Тому з 1 січня вона формально перебуває поза законом і позбавлена ​​законодавчих підстав для здійснення своїх повноважень.

Відповідно, на найближчому пленарному тижні Верховна Рада намагатиметься виправити цю прогалину в законі - або податкової міліції повернуть її повноваження, або дуже швидко вирішать питання з фінансовою поліцією.

Міністр фінансів Олександр Данилюк анонсував, що вже в найближчі дні законопроект про фінансову поліцію буде винесено на розгляд уряду. За основу проекту може бути взятий депутатський законопроект про фінансову поліції №4228, який ще в березні минулого року зареєструвала депутат від "Самопомочі" Тетяна Острикова разом з групою співавторів.

Документ передбачає, що фінансова поліція буде незалежним правоохоронним органом. Її штат буде в 6 разів менше штату податкової міліції (2,5 тисячі працівників замість 15 тисяч). Причому тільки 25% співробітників органу увійдуть в його силовий підрозділ. Відбір штату планується проводити на конкурсній основі.

Але, депутати побоюються, що провести реформу податкової міліції буде складно через опір значної частини парламенту і правоохоронних органів, повноваження яких з розслідування економічних злочинів планується передати фінансової поліції.

Пропонується забрати їх підслідність всіх злочинів, що стосуються публічних фінансів держави, у поліції, прокуратури, ГБР (Державного бюро розслідувань, яке ще не сформовано і СБУ. Ці 15 тис. Людей, які сьогодні займаються економічними злочинами - фактично дублюють підслідність один одного, втратять свої повноваження.  | Фориншурер

Наші партнери

logo_usiUSI Автострахування
Copyright © 2019 Страхова компанія «УКРФІНСТРАХ».
Всі права захищені. Копіювання будь-яких матеріалів можливе тільки з письмової згоди автора.