В УКРАЇНІ ХОЧУТЬ ЗАПРОВАДИТИ МЕДИЧНЕ СТРАХУВАННЯ З 2018 року

 

Глава парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець внесла на розгляд Верховної Ради законопроект про запровадження в Україні загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування з 1 січня 2018 року.

   Як наголошується на сайті Верховної Ради, відповідний документ був внесений до парламенту 2 серпня, передає УНІАН.

   "Стрімкий погіршення фінансово-економічного становища в країні викликає критичну недостатність можливостей держави забезпечити потреби населення в охороні здоров'я за рахунок бюджетних коштів З огляду на це, законодавче врегулювання загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування є актуальною і важливою задачею.", - Йдеться в пояснювальній записці.

   Введення загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування, на думку автора законопроекту, передбачає за рахунок цільових страхових внесків з доходів громадян формувати кошти на медичне забезпечення. Це повинно забезпечити безкоштовне надання застрахованим особам медичних послуг при настанні страхового випадку в обсязі і на умовах, передбачених програмою страхування на всій території України.

   При цьому застрахованими особами в даній системі стануть всі громадяни країни, включаючи непрацюючих пенсіонерів, інвалідів, студентів та дітей до 16 років. Правовідносини між страхувальниками, страховиками, застрахованими особами і установами охорони здоров'я будуть регулюватися на договірній основі.

   У пояснювальній записці зазначається, що медична допомога буде надаватися закладами охорони здоров'я за рахунок коштів, акумульованих у системі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування. Це має сприяти розвитку конкуренції серед медустанов.

   Як повідомляв УНІАН, у квітні поточного року віце-прем'єр-міністр Павло Розенко заявив, що основні пріоритети уряду в реформуванні соціальної сфери торкнуться пенсійної реформи, трудового законодавства, системи зайнятості та соціального страхування.

За матеріалами: UBR

Наші партнери

logo_usiUSI Автострахування
Copyright © 2019 Страхова компанія «УКРФІНСТРАХ».
Всі права захищені. Копіювання будь-яких матеріалів можливе тільки з письмової згоди автора.