Ринок P2P-кредитування в Україні досяг 5 млрд. грн. Світовий ринок оцінюють в $ 64 млрд.

 

P2P-кредитования (Peer-to-Peer)


Обсяг ринку P2P-кредитування з часу запуску в Україні цієї послуги досяг 5 млрд грн, повідомили в Національногм банку України.
У той же час НБУ в черговий раз попередив, що Р2Р-платформа не має державної гарантії повернення коштів. Люди повинні взяти договір, прочитати, хто їм винен гроші, і зрозуміти, що в цьому договорі немає ніякого банку.

P2P- і Р2В-кредитування активно заміщає класичні банківські кредити і депозити в світі. Цифри говорять самі за себе.

Світовий обсяг ринку Peer-To-Peer (P2P) виріс з $ 1,2 млрд. в 2012 році до $ 64 млрд. в 2016 році і є одним з найбільш швидкозростаючих сегментів роздрібного кредитування в світі.

Чому таке бурхливе зростання?

Стратегія «розрізав» банки привертає позичальників зменшенням процентних ставок за позикою, а кредиторів - великим доходом. Це досягається меншими витратами оператора майданчика.

Доступ до дешевих ресурсів і більшого доходу безумовно стимулює малий бізнес і розвиває економіку в цілому. Банки не залишаються осторонь, а беруть участь як інвестори або як продавці кредитного портфеля.

Більш того, розвиток прямого кредитування в сегменті малого бізнесу може стати мейнстрімом для таких країн, як Україна, де вартість запозичень дуже висока, а довіра до банків дуже низька. Розвиток самозайнятості та її фінансова підтримка - ось один з основних рецептів підйому економіки країни.

За кордоном P2P- і P2B-екосистема вже сформована, стандартизована і активно використовується для стимулювання економіки.


P2P-кредитования (Peer-to-Peer)


P2P (Peer-To-Peer) кредитування - спосіб запозичення коштів між особами, не пов'язаними між собою, без залучення фінансового посередника (банку, кредитної спілки тощо). Зазвичай позики надаються за допомогою онлайн-платформ посередників, які стягують комісію за надання позик, і інструментів перевірки кредитоспроможності.

Сервіс P2P-кредитування запустив ПриватБанк в березні 2016 року. Всі позики застраховані, що дозволяє гарантувати отримання доходу на більш високому рівні, ніж ставка по депозиту в будь-якому українському банку.

Крім того, відповідні плани в червні 2016 року анонсувала національна платіжна система "Український Платіжний "Простір" | Фориншурер

 

 

Наші партнери

logo_usiUSI Автострахування
Copyright © 2019 Страхова компанія «УКРФІНСТРАХ».
Всі права захищені. Копіювання будь-яких матеріалів можливе тільки з письмової згоди автора.