Featured Articles

Верховна Рада прийняла законопроект №3688 про зміни до Податкового кодексу

Верховна Рада прийняла законопроект №3688 про зміни в новий Податковий кодекс. За законопроект № 3 688 «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень в 2016 році» проголосував 251 народний депутат.

Згідно з пояснювальною запискою, змінами до Податкового кодексу пропонується: встановлення єдиної базової ставки в розмірі 18% (замість 15% і 20%) на доходи фізосіб; для дивідендів залишається ставка в розмірі 5%; звільнення від оподаткування коштів, наданих платнику податків міжнародною фінансовою організацією у зв’язку із здійсненням заходів з енергоефективності та енергозбереження; звільнення від оподаткування сум, прощених (анульованих) кредитором за кредитами в іноземній валюті, отримані на придбання єдиного житла (іпотечні кредити).

Крім того, удосконалення порядку відшкодування ПДВ з бюджету, який буде забезпечувати однакові вимоги і права для всіх платників податків, з урахуванням черговості подачі заявок на відшкодування ПДВ; скасування з 1 січня 2016 особливостей оподаткування ПДВ при поставці зернових і технічних культур, в результаті чого всі платники, які будуть експортувати зерно, матимуть право на відшкодування ПДВ; звільнення від ПДВ товарів і послуг, що ввозяться як міжнародна технічна допомога і фінансуються за рахунок міжнародної технічної допомоги. | Форіншурер